• ehliyet alın vakit kaybetmeden.

• ticarete atılın hemen en az 10 yıl gelir vergisi ödemeyeceksiniz

• benim bir yıl sonraki halime verilecek tavsiyelerdir. 17 yaşındayım.

• 18 yaşındaki bendenizin can kulağı ile dinlediği tavsiyelerdir.

• tavsiye dinlemeyin.

• abilerimden, ablalarımdan beklediğim tavsiyelerdir.

• - beni iyi dinleyin gençler, şimdi... nereye kayboldu la bunlar?

• 38 yaşında bir abiniz olarak şunu söyleyebilirim, laylaylom geçirmekte olduğunuz bu günler geleceğinizin temellerini atacağınız günlerdir. bugünkerinizde yaptığınız her seçim ileriki yıllarınıza kelebek etkisi yapacaktır. daha gencim diye düşünmeyin. isvec ya da norveç vatandaşı değilsiniz. eğer ileride rahat ferah ve huzurlu bir hayat sürmek istiyorsanız bunun temellerini şimdiden atmanız gerekir. sırf okumuş olmak için üniversite okumayın, piyasa hayatının en değerli zamanlarını bu şekilde harcamış üniversite mezunu pişman işsizlerle dolu. sırf parası için sizi mutlu etmeyecek bir meslek seçmeyin, para kazansanız bile ömür boyu mutsuz olursunuz. hayatınızla ilgili önemli kararlar alırken tecrübesine güvendiğiniz insanlara danışın ama kararlarınızı kendiniz verin. ve en önemlisi hatalarınıza da doğru kararlarınız gibi sahip çıkın suçu başkasına atmayın ve onlardan ders çıkararak yolunuza devam edin. şimdilik bu kadar ara ara gene karalarım.

• yirmi yaşında biri olarak size tavsiyem hayatı çok da şey yapmayın ciddiye almayın ama çok da salmayın ortasını bulun ve ona göre yaşayın. her şeyin geçici olduğunu da unutmayın anın tadını çıkarın.ewed

• benim yaşıma geldikten sonra ne yaparsanız yapın nafile olacağından, analiz ve empati yeteneğinizi muhakkak geliştirin.
    önünüze bir konu veya durum geldiğinde iyice ölçün biçin ve ondan sonra karar verin çünkü, zaman asla geriye işlemez.