• ben artık 30 yaşını yeni geçmiş bir birey olarak bu durumu yediremiyorum.

  öğrenciyken haftada bir yaptığım -hatta ara sıra bıktığım bir eylem olarak- mangal etkinliği şu an ulaşılamaz durumda. en son 6 ay önce bir mangal yapmışız, geçenlerde de canım çekti "ya bir mangal yapalım." dedim ama demez olaydım.

  tavuk+mangal kömürü ikilisine 145 tl bayılınca hayattan soğudum. şu an kendimce tek tesellim bu mangal kömürü bize iki sene yeter ya, oldu.

  aylar sonra canımız bir şey istediğinde hayattan soğumamalıyız. o anın tadını çıkarabilmeliyiz. beynim artık sadece ona o kadar para verilir mi? sorusuna çalışıyor. yoruldum ben arkadaşlar.

  canım çoğu zaman bir şey çekiyor, bazen evde yapmaya dermanım olmuyor, sipariş vereyim diyorum fiyatlara bakıp vazgeçiyorum. ben artık bunu yemeyi de hak etmiyorum demek ki. kendimi kendime bir tatlı ısmarlayacak kadar değerli bulmuyorum. bulsam ay sonu gelmiyor.

  çok doluyum gerçekten. tatilden senelerdir vazgeçmiş durumdayız zaten de artık markete girdiğimizde de çoğu şeyden vazgeçiyoruz. aslında bu konuda sayfalarca konuşulabilir de ağız tadıyla bir tatlı yemek istiyorum sadece.

  tanım: 2022 yılında artık üzerimizdeki baskısını fazlasıyla hissettiğimiz durum.

5 more entries